Ładowanie
Kwiatki Bracia i Maja dla pszczół

konkurs

WIELKI KWIETNY KONKURS,
A W NIM AŻ 50 NAGRÓD DO WYGRANIA!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Zrób zdjęcie naszego produktu w jego naturalnym środowisku, czyli pośród kwiatów. To może być Twój balkon, taras, ogródek albo po prostu piknik na łące. Zdjęcie umieść na swoim Instagramie dodając #lakikwietnebraciasadownicy i oznacz nasz profil!

Kolejne edycje konkursu będą startować w każdy poniedziałek. Co tydzień ogłosimy 10 zwycięzców danego tygodnia.

Najpiękniejsze zdjęcia nagrodzimy koszami piknikowymi pełnymi naszych przepysznych produktów.

Już nie możemy doczekać się Waszych zdjęć!

REGULAMIN KONKURSU

NASZE SADY, NASZE PSZCZOŁY, NASZA WSPÓLNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Świat nie może istnieć bez pszczół. To właśnie ci mali mieszkańcy naszej planety sprawiają, że każdego roku tyle roślin owocuje. Bez pszczół nie byłoby wielu owoców i warzyw. Nie byłoby nas.

Dlatego właśnie w tym roku pochylamy się ze szczególną czułością nad tymi pracownikami naszych sadów. A przyznać musimy, że to pracownicy o ogromnym znaczeniu. Do nas wszystkich należy obowiązek dbania o pszczoły i tworzenia dla nich jak najlepszych warunków życia. Bo ich życie, to nasze życie.

Przeczytaj o naszej akcji i dowiedz się więcej.

Pszczolka

10 milionów kwiatów

Nasze sady od zawsze tworzą bezpieczne schronienie dla pszczół. Jednak w tym roku chcieliśmy zrobić jeszcze więcej. Zasialiśmy łąki kwietne, a na nich ponad 10 milionów kwiatów, które stanowią naturalną, zdrową i przepyszną stołówkę dla tych i innych owadów.

Znamy się na sadach i jabłkach, ale potrzebowaliśmy ekspertki. Do współpracy zaprosiliśmy więc królową ogrodów – Maję Popielarską. Dziennikarkę, prezenterkę, ale przede wszystkim nieocenioną znawczynię i miłośniczkę łąk i ogrodów. Ona wie, co w trawie piszczy.

DZIĘKI MAI NASZ PROJEKT ROZKWITŁ I NABRAŁ KOLORÓW.

Maja
Adam
Paweł

A 10 milionów kwiatów czeka aż odwiedzą je pszczoły!

Kwiatki Kwiatki Kwiatki

Smaki kwiatowe

MUSUJĄCE JABŁKO Z KWIATAMI BZU, RÓŻY I LAWENDY TO NASZE LETNIE, AROMATYCZNE PROPOZYCJE PROSTO Z KWIETNEJ ŁĄKI.

W butelkach zamknęliśmy soczystość naszych jabłek i prawdziwy zielnik polski. Jak zawsze - nie dodaliśmy ani grama cukru. Wszystko po to, by smak, który poczujesz był prawdziwy, głęboki i naturalny. Jak wakacje na Warmii, letni poranek na Podlasiu czy zachód słońca na Mazurach. Skosztuj musujących wakacji.

Kwiatki

smaki ziołowe

Letnie jabłko ma lekki, aromatyczny charakter, ale to również mocne i orzeźwiające doznanie. Bazą jest świeżo tłoczony sok jabłkowy. Towarzyszą mu letnie owoce i zioła, tworząc nietypowe połączenia smakowe.

Kwiatki

JAK TY MOŻESZ POMÓC PSZCZOŁOM?

1.

Sadź i siej w swoim ogrodzie lub na balkonie rośliny przyjazne pszczołom i innym zapylaczom.

2.

Prowadź swój ogród zdrowo. Stosuj naturalne preparaty. Buduj różnorodność w ogrodzie, stosuj naturalne preparaty do pielęgnacji i ochrony roślin.

3.

Nie wypalaj łąk ani suchych części roślin. Ogień niszczy naturalny dom wielu zwierząt, w tym owadów.

4.

Przygotuj poidełka dla owadów. One również chcą się napić w upalne dni. Praca pszczół jest ciężka i wyczerpująca.

5.

Nie przesadzaj ze sprzątaniem ogrodu. Daj owadom schronienie - możesz przygotować im specjalne domki, w których będą mogły się schronić i rozmnażać.