Ładowanie
Kwiatki Bracia i Maja dla pszczół

E-book, że pszczoła (nie) siada

Pobierz darmowego e-booka, a dowiesz się jak wspólnie możemy pomóc pszczołom i naszej planecie! 

Czego możesz dowiedzieć się z e-booka? Przybliżamy Wam nieocenioną rolę dzikich pszczół i odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania:

  • Dlaczego dzikie pszczoły są tak ważną częścią natury?
  • Jaką wartość mają łąki kwietne?
  • Jak ważna dla planety jest bioróżnorodność?
  • Dlaczego warto pomagać bzyczącym przyjaciołom?
  • Jak razem możemy pomóc zapylaczom?

Materiał edukacyjny powstał we współpracy z naszymi ekspertami – Mają Popielarską, Łukaszem Łuczajem oraz Kasią i Asią z Dzikich Zapylaczy.

Kliknij i ciesz się owocną lekturą!

 

NASZE SADY, NASZE PSZCZOŁY, NASZA WSPÓLNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

To mali mieszkańcy naszej planety, ale o ogromnym znaczeniu dla natury i dla nas. Sprawiają, że każdego roku tyle roślin owocuje. Bez pszczół nie byłoby wielu owoców i warzyw.

Powracamy z drugą edycją kampanii – Bracia i Maja dla pszczół! Ponownie w tym roku pochylamy się ze szczególną czułością nad tymi pracownikami naszych sadów. A przyznać musimy, że to pracownicy o ogromnym znaczeniu. Do nas wszystkich należy obowiązek dbania o pszczoły i tworzenia dla nich jak najlepszych warunków życia.

Przeczytaj o naszej akcji i dowiedz się więcej.

Pszczolka

Miliony kwiatów

Dokładamy wszelkich działań, aby nasze sady oraz ich otoczenie tworzyły schronienie dla pszczół. Jednak w tym roku chcieliśmy zrobić jeszcze więcej dla wszystkich owadów zapylających. Z myślą o dzikich pszczołach zasialiśmy łąki kwietne, które stanowią naturalną stołówkę dla tych i innych owadów oraz tworzymy siedliska sprzyjające ich gniazdowaniu.

Znamy się na sadach i jabłkach, ale potrzebowaliśmy ekspertki. Do współpracy zaprosiliśmy więc królową ogrodów – Maję Popielarską. Dziennikarkę, prezenterkę, ale przede wszystkim nieocenioną znawczynię i miłośniczkę łąk i ogrodów. Ona wie, co w trawie piszczy. W tym roku do grona ekspertów dołączyli także: Łukasz Łuczaj – wybitny botanik oraz Kasia i Asia z Dzikich Zapylaczy – pasjonatki dzikich pszczół. Pod ich czujnym okiem edukujemy i działamy z myślą o dobru pszczół.

NASZA AKCJA Z ROKU NA ROK ROZKWITA I NABIERA JESZCZE WIĘKSZYCH KOLORÓW.

Maja
Łukasz, Maja, Kasia, Asia
Adam
Paweł

Mnóstwo nowo wysianych roślin kwitnących czeka na pszczele odwiedziny!

Kwiatki Kwiatki Kwiatki

Smaki kwiatowe

MUSUJĄCE JABŁKO Z KWIATAMI BZU, RÓŻY I LAWENDY TO NASZE LETNIE, AROMATYCZNE PROPOZYCJE PROSTO Z KWIETNEJ ŁĄKI.

W butelkach zamknęliśmy soczystość naszych jabłek i prawdziwy zielnik polski. Jak zawsze – nie dodaliśmy ani grama cukru. Wszystko po to, by smak, który poczujesz był prawdziwy, głęboki i naturalny. Skosztuj musujących wakacji.

Kwiatki

smaki ziołowe

LETNIE JABŁKO TO NASZA DOMOWA LEMONIADA NA UPALNE DNI.

Lemoniada ma lekki i aromatyczny charakter, ale to również mocne i orzeźwiające doznanie. Bazą jest świeżo tłoczony sok jabłkowy. Towarzyszą mu letnie owoce i zioła, tworząc nietypowe połączenia smakowe.

Kwiatki

JAK TY MOŻESZ POMÓC PSZCZOŁOM?

1.

Sadź i siej w swoim ogrodzie lub na balkonie rodzime rośliny przyjazne pszczołom i innym zapylaczom.

2.

Zadbaj, aby gatunki roślin które sadzisz, nie były odmianami o kwiatach pełnych. One nie są źródłem pokarmu dla pszczół.

3.

Prowadź swój ogród zdrowo. Stosuj naturalne preparaty do pielęgnacji i ochrony roślin.

4.

Nie usuwaj martwego drewna. Pozostaw w ogrodzie suche łodygi roślin, muszle, utrzymuj miejsca przyjazne dla pszczół ziemnych.

5.

Twórz dla pszczół dzikie zakątki, czyli – nie przesadzaj ze sprzątaniem ogrodu. Robiąc to, dajesz owadom schronienie.

Kwiatki